Menu: Menu główne -> [Zespół muzyczny] -> Kronika zespołu El Bajo

 

Kronika szkolnego zespołu "El Bayo"

Zespół wokalny "El Bayo" - (Wesołe nutki)
 Kronika zespołu - lata 2000 - 2009
 
 
El Bayo - (Wesołe nutki) 

Przy Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej i Gimnazjum nr 3 w Ochotnicy Górnej (przy współfinansowaniu przez WOK w Ochotnicy Górnej) działa od 2000 roku pod opieką tut. nauczyciela Stanisława Urbaniaka zespół wokalno-taneczny „Wesołe nutki”. Zespół początkowo wykonywał piosenki przy akompaniamencie instrumentów muzycznych w czasie uroczystości szkolnych. W miarę rozwoju zespół pojawiał się na imprezach gminnych, jak np.: 50 lecie pożycia małżeńskiego przez sędziwych mieszkańców. Od 2001 r. zespół jest zapraszany w czasie wakacji do uświetnienia większości festynów gminnych; bierze też udział w konkursach i przeglądach zespołów zdobywając wysokie miejsca w województwie.

W (2006) roku zarówno zespół, jak i w kategorii solistów śpiewające w zespole dziewczęta: Magdalena Niewiadoma i Elżbieta Wygrecka zdobyły pierwsze nagrody na szczeblu wojewódzkim w "Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych - Talenty Małopolski" i w nagrodę 10 czerwca wystąpiły na koncercie w Piwnicy pod Baranami w Krakowie.

W dniach 20 – 21 czerwca 2006 r. zespół nagrał płytę audio CD „Jezioro marzeń” w Firmie Fonograficznej „Gamma” w Krakowie. Na płycie tej znalazło się 15 najbardziej ulubionych piosenek. 11.11.2006 r. „Wesołe Nutki” zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka” i 11.11.2006 r. wystąpiły w Nowohuckim Centrum Kultury otrzymując wyróżnienie. (Otrzymały parasolki i płyty CD z nagraniem nowych piosenek z podkładami). 18 maja 2007 r. Jan Wojdak zorganizował nagranie płyty audio CD w Krakowie. „Wesołe Nutki” nagrały podkład chóralny do 4 piosenek o Grecji oraz chórek do piosenki „Legiony to”. Nagranie odbyło się w studiu muzycznym w Krakowie przy ul. Krowoderskiej. W tym czasie na wniosek Jana Wojdaka zmieniły nazwę zespołu na „El Bayo”.

19 maj 2007 r. wystąpiły w Krakowie na scenie k/Barbakanu z okazji promocji samochodu Jeep zorganizowane przez radio „Alfa” a na zaproszenie Jana Wojdaka.

9 czerwca 2007 r. był występ w Krakowie na błoniach z okazji 550-lecia miasta. Zaś w sylwestrową noc 2007/200 r. dały bardzo udany koncert na rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim i Annopolu. Po koncercie naszego zespołu „El Bayo” wystąpił zespół Wawele. Prasa Ostrowca Świętokrzyskiego dała bardzo pochlebną recenzję na temat występu.

Tu urywek tekstu i dwa zdjęcia ze strony internetowej Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego:

„Powitanie 2008 r. na Rynku rozpoczęło się i zakończyło tak zwanym "Cover Party", czyli zabawie przy starych, dobrze znanych wszystkim przebojach, ale w nowoczesnych, dyskotekowych aranżacjach. Po pierwszej porcji "coverów" na scenie pojawiła się Gosia Kotwica, młoda i wielce obiecująca wokalistka z potężnym głosem, która wykonała trzy piosenki ze swojej debiutanckiej płyty. Później znów zabrzmiały stare przeboje w nowych aranżacjach, ale tym razem wykonywane na żywo przez zespół EL BAYO. Jest to typowy girls-band, złożony z pięciu roztańczonych i rozśpiewanych dziewcząt (Kasia, Ania, Paulina, Asia i Magda), wykonujących piosenki z repertuaru legendarnej grupy ABBA (aczkolwiek repertuar SPICE GIRLS również nie jest im obcy). Maria Łukasiński z Warszawy podkreśliła, że Jan Wojdak nawiązał wspaniały kontakt z publicznością – podkreśliła, dodając, że również wcześniejszy występ nastolatek z zespołu El Bayo, który wykonuje piosenki ABBY był rewelacyjny.”

              
Fot. 1. Fragment artykułu i zdjęcia ściągnięto ze strony Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego (sylwestra 2007 r.)

 
Oto najważniejsze występy i osiągnięcia zespołu:

Występ zespołu z okazji Dnia Matki - rok 2000.

Opłatek szkolny 2000 r. Na gitarze basowej w tym czasie grała Natalka Czajka, na gitarze rytmicznej Marta Król.

W dniu 5 sierpnia 2001 r. wystąpiły na gminnym festynie "Gorczańskie kośby" w Ochotnicy Dolnej. Nie było pełnego składu zespołu z powodu wakacji. Mimo to, zespół otrzymał wielkie brawa od publiczności.

12 sierpnia 2001 r. zespół nasz dał koncert na festynie "Watra" zorganizowanym przez WOK w Ochotnicy Górnej. Występ ten należy do najbardziej udanych (chyba z tego względu, że sprzęt nagłaśniający użyczył nam zespół "Bahamas", który wystąpił na festynie z pięknym programem dla dzieci).

Jak co roku 15 października 2001 r. nasz zespół dał występ z okazji Dnia Nauczyciela. Występ bardzo się podobał nauczycielom. Myślimy, że dlatego, iż w tym roku Pani Dyrektor Stanisława Urbaniak widząc postępy i osiągnięcia zespołu zakupiła nowe organy elektronowe, oraz dwa wzmacniacze (do gitary rytmicznej i basowej).

 
Foto 3. Początkujący zespół sam przygrywał akompaniament do piosenek. Od lewej: Edyta Jamińska, Marta Król, Natalia Czajka. Przy oknie – opiekun zespołu: Stanisław Urbaniak.
 
Foto 4. Od lewej dyr. Szkoły podstawowej Stanisława Urbaniak i dyr. gimnazjum Kunegunda Cebula z zachwytem oglądają występ zespołu.

23 października 2001 r. zespół muzyczny pojechał na występ do Gimnazjum w Ochotnicy Dolnej. Występ odbył się w dużej sali Domu Parafialnego. Sala wypełniona po brzegi przez gimnazjalistów którzy oklaskiwali występ zespołu.

12 marca 2002 r. zespoły muzyczne ze szkoły podstawowej i z gimnazjum wzięły udział w "Małopolskim Przeglądzie dorobku artystycznego szkół podstawowych i gimnazjów" w Nowym Targu. Uczniowie przywieźli dyplomy, zdobywając pierwsze doświadczenia wokalne i muzyczne.

     

Foto 5,6. Dyplomy zespołu z gimnazjum i szkoły podstawowej 

Zespół wystąpił również kilka razy w roku w kościele w czasie Mszy Św. Oto próba przed występem w czerwcu 2003 r. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w Kościele Parafialnym p. w. NMP Wniebowziętej w Ochotnicy Górnej.

 
Foto 7. Próba w kościele przed występem w czerwcu 2003 r. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego (Ela Wygrecka – solistka, Natalia Czajka – gitara basowa, Marta Król – gitara rytmiczna, Ania Faltyn – organy)

23 października 2002 r. zespół występował z okazji otwarcia sali gimnastycznej w naszej szkole przy bardzo ważnej publiczności; m. in. Kurator z Krakowa i z delegatury w Nowym Targu, władze gminne z wójtem Kazimierzem Konopką i zastępcą wójta, oczywiście nasz prałat ks. Leopold Misterka i inni.

 
Foto 8. Udany występ zespołu – oddanie do użytku sali gimnastycznej (23.10.2002 r.) 

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela (2003 r.) jest uświetniona przez występ zespołu. Występ podobał się nauczycielom i uczniom szkoły - były nawet „bisy”.

 
Foto 9. Dziewczyny występują w szkolnej sali gimnastycznej
 

10 grudnia 2003 r. trzy dziewczyny z zespołu: Magda Niewiadoma (kl. IV), Paulina Królczyk (kl. V) i Sylwia Wiercioch (kl. VI) pojechały do Ośrodka Kultury im. J. Korczaka w Krakowie, aby reprezentować naszą szkołę na konkursie piosenki zimowej i kolęd. Magda zaśpiewała kolędę "Lulajże Jezuniu", a Paulina i Sylwia kolędę "Cicha noc" na dwa głosy.

 
Foto 10. Od lewej: Sylwia Wiercioch i Paulina Królczyk

6.04.2004 r. - konkurs piosenki tj. "XVII Małopolski festiwal Form Muzycznych i Tanecznych" w Nowym Targu. Konkurs odbył się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury. „Wesołe Nutki” osiągnęły pierwszy sukces gdyż zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego w Skawinie. Konkurencja na szczeblu powiatowym była bardzo duża – udział wzięło ok. 50 zespołów i solistów.

 
Foto 11. Od lewej: Sylwia Wiercioch, Magda Niewiadoma, Ania Szlaga i Ela Wygrecka (po występie)

17 kwietnia 2004 r. występ w Skawinie – dziewczyny zaśpiewały piosenkę „Wiara”. Było to niewątpliwie duże doświadczenie, a sam udział w finale wojewódzkim daje wiele satysfakcji.

 
Foto 12. Finał wojewódzki w pięknej hali widowiskowo – sportowej w Skawinie


20-lecie zespołu "Na Szlaku". – I znów jesteśmy razem.

29 kwietnia 2004 r. gościł w naszej szkole zespół „Na Szlaku” z Chorzowa prowadzony przez p. Karola Pieloka. Zespół dał koncert dla młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum, po czym odbyło się wspólne z naszymi „Wesołymi nutkami” śpiewanie piosenek. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i przyjemnej atmosferze. Wtedy to opiekun zespołu „Na Szlaku” oficjalnie zaprosił Magdę Niewiadomą na koncert do Chorzowa.

 
Foto 13. Występ zespołu „Na Szlaku” w naszej szkole.
 

18 września 2004 r. na zaproszenie Karola Pieloka Magda Niewiadoma pojechała do Pałacu Młodzieży w Chorzowie na występ z okazji 20-lecia zespołu "Na Szlaku".

     
Foto 14,15. Magda Niewiadoma: „A w parkach jesień już” po prawej publiczność 

Wraz z Magdą był obecny oczywiście wychowawca – Stanisław Urbaniak z żoną (dyr. Szkoły Podstawowej). Magda zaśpiewała tam piosenkę pt.: "A w parkach jesień już". Występowała przed 600 osobową publicznością. Na imprezie były też władze miasta Chorzowa z prezydentem. Magda swoim występem zachwyciła publiczność otrzymując długie i głośne brawa. Impreza trwała 2 dni więc Magda bawiła wspólnie z dziewczętami z zespołu „Na szlaku” w Ośrodku Harcerskim SKAUT znajdującym się w Wesołym Miasteczku w Chorzowie.

 
Foto 16. Na zdjęciu (od lewej) Stanisław Urbaniak, Stanisława Urbaniak, Rozalia Jurkowska, Stanisław Jurkowski, żona Karola Pieloka, (z przodu: Magda Niewiadoma i Karol Pielok). Pamiątkowe zdjęcie przed Ośrodkiem SKAUT w którym był nocleg.
 

15 grudnia 2004 r. zespół próbował swoich sił w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Zimowej i Kolęd w Ośrodku Kultury im. J. Korczaka w Krakowie. Dziewczyny zdobyły tam cenne doświadczenie dotyczące prezentacji i emisji głosu.

 
Foto 17. Dziewczyny na scenie w Ośrodku Kultury im. J. Korczaka w Krakowie (Magda Niewiadoma, Ania Szlaga, Kasia Królczyk, Paulina Królczyk) 

16 stycznia 2005 r. w WOK-u w Ochotnicy Górnej odbył się opłatek tutejszego Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan. Uroczystość uświetnił występ zespołu muzycznego ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Wesoły śpiew zespołów przeplatał się tańcem górali. Uczestnicy łamali się opłatkiem, składali sobie nawzajem życzenia.

Również w styczniu zespół na zaproszenie dyr. Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Krościenku n/D wybrał się tam z przedstawieniem przygotowanym przez nauczycielkę Irenę Czajka i oczywiście występem Wesołych Nutek”. Impreza była bardzo udana a „Wesołe Nutki” otrzymały piękny dyplom z podziękowaniami.

 
Foto 18. Występ odbył się w szkolnej sali gimnastycznej w Krościenku n/D
  

Z okazji Dnia Babci 21 stycznia 2005 r. zespół uświetniał całą imprezę. Babcie zachwycone były występem. Zespól wykonywał piosenki zarówno z podkładami muzycznymi na płycie CD, jak również z akompaniamentem na instrumentach muzycznych.

 
Foto 19. Występ z okazji Dnia Babci (2005 r.) w WOK (gitara basowa: Natalia Czajka, organy: Ania Faltyn)
 

18 marca 2005 roku cztery dziewczyny z zespołu: Magda Niewiadoma, Kasia Królczyk, Paulina Królczyk i Anka Szlaga i Sylwia Wiercioch pojechały do Nowego Sącza na konkurs "Wygraj sukces". Ela Wygrecka zakwalifikowała się do eliminacji regionalnych do Rzeszowa, zaś Sylwia Wiercioch i Magda Niewiadoma zdobyły wyróżnienia.

 
Foto 20. W oczekiwaniu na swój występ (od lewej: Sylwia Wiercioch, Magda Niewiadoma, Ela Wygrecka, w głębi Ania Szlaga)

 

„Wygraj z Hugo” – konkurs piosenki w Limanowej

21 marca 2005 r. po eliminacjach gminnych, Magda Niewiadoma pojechała do Limanowej na konkurs "Wygraj z Hugo" organizowany przez telewizję POLSAT. Wraz z nią pojechało 40 osób z całej gminy, aby jej kibicować. Magda zajęła dobre, trzecie miejsce. Po konkursie występował gościnnie Szymon Wydra i dziewczyny miały możliwość zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

 
Foto 21. Magda Niewiadoma w czasie konkursu w Limanowej (w głębi chórek )
 
    
Foto
 22,23. Pamiątkowe zdjęcie zespołu na scenie i Magda  na kolanach Szymona Wydry

"XVIII Małopolskiego Festiwalu form Muzycznych i Tanecznych - Skawina - Kraków".

15 kwietnia 2005 r. cztery dziewczyny z zespołu pojechały do Nowego Targu na powiatowe eliminacje do "XVIII Małopolskiego Festiwalu form Muzycznych i Tanecznych - Skawina - Kraków". Zespół "Wesołe Nutki" w składzie: Magda Niewiadoma, Kasia Królczyk, Paulina Królczyk i Ania Szlaga zaśpiewały piosenki: "Beskid" i "Wiara", a Magda Niewiadoma jako solistka - piosenkę "Musimy wierzyć". Zarówno "Wesołe Nutki" jak i Magda zakwalifikowały się do konkursu wojewódzkiego w Skawinie. 

24 kwietnia 2005 r. zarówno zespół "Wesołe nutki" jak i solistka Magda Niewiadoma brały udział w XVIII Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych w  Skawinie. Zarówno zespół, jak i Magda Niewiadoma zajęły wysokie drugie miejsca. Oprócz dyplomów przywiozły piękne statuetki i medale.


Foto 24. Pamiątkowe zdjęcie z dyplomami i statuetkami w Skawinie. Z przodu od lewej: Paulina Królczyk, Kasia Czepiel, Ania Szlaga, za nimi od lewej: Kasia Królczyk, Magda Niewiadoma, Sylwia Wiercioch

29 kwietnia 2005 r. ponownie gościł w naszej szkole chorzowski zespół „Na szlaku”, który wykonywał swoje piosenki. Występ odbył się w szkolnej Sali gimnastycznej. Nasz zespół również wykonywał z nimi piosenki. Były to bardzo miłe chwile dla obydwu zespołów. Przyjaźń zaowocowała dalszą współpracą.


Foto 25. Wspólny występ zespołu „Na szlaku” i „Wesołych nutek”

29 maja 2005 r. Ela Wygrecka pojechała na konkurs "Wygraj sukces" do Rzeszowa, po uprzednim zakwalifikowaniu się w eliminacjach w N. Sączu. W Rzeszowie zdobyła cenne wyróżnienie.


Foto 26. Występ Eli Wygreckiej w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Rzeszowie 

30 maja 2005 r. zespół wraz z przedstawionym przez gimnazjum pokazem mody wyjechał przygotowanym przez p. Irenę Czajka do Szczawnicy. Występ oglądało około 450 dzieci z tamtejszej szkoły. Pokaz mody i występ „wesołych Nutek” bardzo się podobał tutejszej młodzieży.

 
Foto 27,28. Występ zachwycił młodzież ze Szczawnicy

23 czerwca 2005 r. dziewczyny z zespołu "Wesołe nutki" na zaproszenie Wójta Gminy pojechały do Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Dolnej, aby odebrać nagrody za osiągnięcia w różnych konkursach. Wójt gminy zauważył sukcesy naszych dziewczyn m. in. II miejsce w konkursie "XVIII Małopolskim Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych" w Skawinie. Oprócz dyplomów otrzymały bardzo ciekawe upominki.

Foto 29. Wójt Gminy Ochotnica Dolna wręcza nagrody zespołowi

17 lipca 2005 r. z okazji 20 lecia orkiestry dętej w Ochotnicy Dolnej zespół wystąpił z piosenkami i wykonał układ taneczny. Otrzymał bardzo głośne brawa za udany występ. Imprezę sponsorowała Gazeta Krakowska i na następny dzień ukazał się artykuł pochwalający m. in. występ „wesołych Nutek”

  
Foto 30,31. Z lewej „Wesołe nutki” wykonują piosenki zaś z prawej strony taniec w wykonaniu 10-cio osobowego zespołu (Sylwia Wiercioch, Paulina Królczyk, Kasia Królczyk, Magda Niewiadoma, Kasia Czepiel, Ania Szlaga,Joasia Buczek, Zosia Giblak, Kasia Wanat, Sylwia Bielska )

Warsztaty wokalne w Wiejskim Ośrodku Kultury w ochotnicy Dolnej dla młodzieży z gminy Ochotnica Dolna wraz z zespołem „Na Szlaku” z Chorzowa

1 - 7 sierpnia 2005 r. 8 dziewcząt z zespołu „Wesołe Nutki” brało udział w warsztatach muzycznych zorganizowanych przez Ośrodki Kultury terenu gminy dla młodzieży uzdolnionej muzycznie. Zajęcia prowadzili m. in. Janusz Borzucki z zespołu "Dżem", oraz Karol Pielok z zespołu "Na Szlaku" z Chorzowa. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z zajęć. Uwieńczeniem warsztatów był wspólny koncert zespołów „Na szlaku” i m. in. „Wesołych nutek” na powiatowym festynie w Ochotnicy Dolnej "Gorczańskie kośby" 7 sierpnia 2005r.


Foto 32. Warsztaty muzyczne prowadzi Andrzej Borzucki z zespołu „Dżem”


Foto 33. Wspólny koncert zespołów „Na szlaku” i m. in. „Wesołych nutek” na powiatowym  festynie „Gorczańskie Kośby” w Ochotnicy Dolnej 

31 lipca 2005 r. zespół występował na festynie ludowym w Tylmanowej. Mieszkańcy z zachwytem oglądali występ dziewczyn. W tym roku właśnie w Tylmanowej powstał podobny 6-cio osobowy zespół – „Szafir”.

  
Foto
 34,35. Z lewej: układ taneczny, po prawej stronie „Wesołe nutki” wykonują piosenki

1 i 2 października 2005 r. zespół występował na festynach: w Krościenku n/D i w Tylmanowej z okazji rozpoczęcia programu "Leader+". Występ bardzo się podobał publiczności.


Foto 36. Pomimo kiepskiej pogody publiczność dopisała i atmosfera występu była bardzo gorąca

1 grudnia 2005 roku kilka dziewczyn z zespołu pojechało do Nowego Targu na konkurs kolęd. Magda Niewiadoma zajęła II miejsce, a Asia Franczyk została wyróżniona. Kasia Królczyk zdobyła III miejsce a Ania Szlaga zdobyła wyróżnienie.


Foto 37. Na zdjęciu Joasia Jamińska śpiewa kolędę

26 grudnia 2005 r. (Szczepana) w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia zespół występował w kościele parafialnym w Ochotnicy Górnej, wykonując w czasie Mszy Św. o godz. 900 i 1100 kolędy oraz psalm międzylekcyjny. Występ podobał się wszystkim obecnym w kościele. Proboszcz parafii - Ks. Zygmunt Kabat na końcu podziękował zespołowi i opiekunowi zespołu Stanisławowi Urbaniakowi za upiększenie swoim śpiewem uroczystości świątecznych


Foto 38. „Wesołe nutki” wykonują kolędę „Lulajże Jezuniu”

 

1 lutego 2006 w budynku gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n/D odbył się konkurs Piosenki Oazowej. Zespół nasz prezentując utwór "Barka" zajął III miejsce.


Foto 39. Od lewej: Magda Niewiadoma, Elżbieta Wygrecka, Kasia Królczyk, Sylwia Wiercioch, Ania Szlaga i Paulina Królczyk. 

3 marca 2006 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu odbył się międzynarodowy (uczestniczył zespół ze Słowacji) konkurs Piosenki Angielskiej. W konkursie uczestniczyły 24 zespoły w tym nasze "Wesołe Nutki". Prezentowały utwory: "Mamma Mia" oraz "S.O.S". Zajęły wysokie II miejsce (I miejsce zdobył zespół ze Słowacji).


Foto 40. Na scenie nowotarskiej(MOK) dziewczęta zawsze czują się wyśmienicie.

21 marca 2006 r. dziewczyny z zespołu: Magda Niewiadoma, Kasia Niewiadoma, Agnieszka Cabaj, Monika Szlaga, Kasia Królczyk, Ania Szlaga, Sylwia Wiercioch, Paulina Królczyk i Ela Wygrecka brały udział w konkursie piosenki "Wygraj sukces" w Rabce. Konkurs odbył się w pięknym kinie "Śnieżka". Poziom wykonywanych utworów był bardzo wysoki i mimo to Ela Wygrecka otrzymała nominację do eliminacji regionalnych za piosenkę pt.: "Jaka róża, taki cierń", zaś Ania Szlaga, Sylwia Wiercioch i Magda Niewiadoma otrzymały wyróżnienia:


Foto
 41. Na zdjęciu osoby które otrzymały nominację do rejonu


Foto 42. Zdjęcie osób wyróżnionych w konkursie

XIX „Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych Talenty Małopolski” 

6 Kwietnia 2006 r. w MOK w Nowym Targu odbyły się powiatowe eliminacje do Finału „Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych Talenty Małopolski”. W eliminacjach tych uczestniczyły:

 1) w kategorii zespołów: Wesołe Nutki, a także zadebiutował zespół młodszy ze szkoły podstawowej.

2) w kategorii solistów: Ela Wygrecka, Paulina Królczyk, Anna Szlaga, Sylwia Wiercioch, Katarzyna Królczyk - z gimnazjum, ze szkoły podstawowej: Monika Szlaga, Joanna Franczyk, Joanna Jamińska, Magda Niewiadoma.

  Wyniki były bardzo pomyślne. Do finału dostały się obydwa zespoły, zaś w kategorii solistów, ze szkoły podstawowej  promocję otrzymały: Magdalena Niewiadoma oraz Joanna Jamińska. Wyróżnienie otrzymała Monika Szlaga

  W kategorii solistów, z gimnazjum do finału dostała się Elżbieta Wygrecka, zaś wyróżnienia otrzymały: Anna Szlaga, Sylwia WierciochPaulina Królczyk oraz Kasia Królczyk.

 
Finał wojewódzki w Skawinie 3.05.2006 r. XIX Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych - Talenty Małopolski 2006

3 maja 2006 po kwalifikacjach powiatowych zarówno zespół "Wesołe nutki",  jak również zespół ze szkoły Podstawowej w Ochotnicy Górnej, oraz solistki:

      1. Ela Wygrecka z kl. III gimnazjum,
      2. Magda Niewiadoma z kl. VI szkoły podstawowej,
      3. Asia Franczyk z kl. VI szkoły podstawowej,

występowały w koncercie finałowym w Skawinie.

Zespół "Wesołe nutki" zdobył pierwsze miejsce

Wokalistka Ela Wygrecka zdobyła pierwsze miejsce w kategorii pow. 15 lat

Wokalistka Magda Niewiadoma zdobyła pierwsze miejsce w kat. do lat 15

Zespół ze szkoły podstawowej i Asia Franczyk zdobyły wyróżnienia. Poniżej zdjęcia z finału wojewódzkiego w Skawinie:

 
Foto 43,44. Wesołe nutki (z lewej) i zespół ze szkoły podstawowej (z prawej) w czasie występu w finale w Skawinie

 
Foto 45,46. Opiekun zespołu Pan Stanisław Urbaniak daje ostatnie wskazówki przed występem, oraz Magda Niewiadoma śpiewa piosenkę finałową.

 
10.06.2006 r.:
W nagrodę wszystkie pierwsze miejsca występują w "Piwnicy Pod Baranami" w Krakowie 10 czerwca 2006 r. Wystąpiły tam I-sze miejsca z każdej kategorii przy Sali wypełnionej publicznością po brzegi. Na koncert przyjechała również nasza p. dyr. gimnazjum Kunegunda Cebula.


Foto 47. Koncert „Wesołych nutek” w Piwnicy pod Baranami w Krakowie

Udział Eli Wygreckiej 24.05.2006 w eliminacjach półfinałowych konkursu „Wygraj sukces” w Nowym Sączu (po zakwalifikowaniu się w Rabce).

 
Foto 48, 49. Ela Wygrecka podczas konkursu (z lewej) i z dyplomem w N. Sączu (z prawej)

Nagranie płyty 20-22.06.2006 r. w Studio „Gamma” w Krakowie:

Po długich przygotowaniach „Wesołe Nutki” nagrały płytę audio CD z piosenkami najbardziej ulubionymi przez zespól. Nagrania udało się dokonać dzięki sponsorom:

    • Gminna Biblioteka Publiczna w Ochotnicy Dolnej       
    • Przeds. Usług Komunalnych „Empol” – Tylmanowa 133
    • Firma „Pantel” – Tylmanowa 287 (Udziela)    
    • Stanisław Urbaniak – Puchry                                     
    • Betoniarnia i Skład Mat. Budowl. – Tylmanowa – Rzeka
    • Bank Spółdzielczy w Łącku – 33-390 Łącko 72
    • Firma „Stan-Dach” – Niewiadomy Stanisław
    • Adam Bednarczuk:Marian Trocken-Bau Kraków ul. Bobrowskiego 15
    • Usługi Transportowe - Stanisław Czajka Ochotnica Górna     
    • FTU. Jurkowski – Ośrodek Kolonijno-Wypoczynkowy. Rozalia Jurkowska.

Nagranie 15 piosenek trwało 3 dni. Codziennie po nagraniach dziewczęta zwiedzały Kraków (pogoda dopisała, temperatura była w granicach 280C). Z nagrania dziewczęta wróciły zmęczone ale bardzo zadowolone.

 
Foto 50,51. Dziewczęta w studio podczas nagrania płyty (z lewej) zaś z prawej realizator, w głębi p. Stanisław Urbaniak i Ania Szlaga.

 
Foto 52,53. W czasie przerw w nagraniu – odpoczynek w ogrodzie studia a po godz. 1500 zwiedzanie Krakowa


Foto 54. Okładka płyty audio CD „Wesołych nutek”

Na płycie znalazły się następujące piosenki:

  1. Sielanka o domu
  2. Płacz i śmiech
  3. Pocztówka z Beskidu
  4. Szczytówka
  5. Kulig
  6. Timeraire
  7. Piosenka weterana
  8. Tyle słońca w całym mieście
  9. Wiara
  10. Tylko górom
  11. Śpiewam i tańczę
  12. Jezioro marzeń
  13. Beskid
  14. Wietrze wiej
  15. Ludzie gonią

Następny występodbył się 16.07.2006 r. na festynie „Szlakami Gorców” w Ochotnicy Górnej. Festyn organizowany jest corocznie przez Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej wraz z Gorczańskim Parkiem Narodowym.


Foto 55. Publiczność na festynie bawiła się razem z zespołem. Powstał fan-klub „Wesołych Nutek”

 
23.07.2006 r. – dwa występy:

1. Występ na 25-leciu Zw. Podhalan w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej

2. Występ na powiatowym festynie „Gorczańskie Kośby” w Ochotnicy Dolnej. Występ jak zwykle bardzo podobał się publiczności, a dziewczęta oprócz piosenek wykonały taniec.


Foto 56. Dziewczyny wykonują układ taneczny na festynie w Ochotnicy Dolnej

Promocja płyty CD „Jezioro marzeń” 13.08.2006 na festynie „Watra” w Ochotnicy Górnej. W czasie trwania festynu dziewczyny wykonywały piosenki umieszczone na płycie; były również podziękowania dla zaproszonych sponsorów. Sponsorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i po kilka płyt.


Foto 57. Wójt Gminy Kazimierz Konopka składa gratulacje i podziękowania p. Stanisławowi Urbaniakowi – opiekunowi „Wesołych Nutek”

27.08.2006 r. występ na festynie parafialnym w Czermnej k/Biecza na zaproszenie ks. Marka Wojnarowskiego. Publiczność przyjęła występ bardzo gorąco a zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Na zakończenie festynu odbył się profesjonalny i bardzo widowiskowy pokaz sztucznych ogni.


Foto 58. „Wesołe Nutki” na scenie w Czermnej 

5.11.2006 r. Ogólnopolski Konkurs „Tęczowe piosenki J. Wojdaka” w Krakowie (Dworek Białoprądnicki) - eliminacje


Foto 59. Występ podczas eliminacji konkursu „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka” w pięknym Dworku Białoprądnickim w Krakowie

 Dziewczęta wykonywały następujące piosenki:

1. Szlaga Monika (Szkoła podstawowa) (do lat 12)

a/ Dom, który czeka
b/ Lato spaceruje
2. Jamińska Joanna (gimnazjum)
a/ Nieziemska miłość
b/ Gram wolności
3. Franczyk Joanna (gimnazjum)
a/ Moda na bis
b/ Kolejowy sen
4. Niewiadoma Magdalena (gimnazjum)
a/ Miłości szlak
b/ Narysuj świat
5. „Wesołe Nutki”
a/ Biały Latawiec
b/ Miłość jak pochodnia

W Gazecie Krakowskiej – w poniedziałek 6 listopada 2006 r. ukazał się artykuł, w którym podano finalistów konkursu:

 


Foto 60. Zdjęcie z Gazety Krakowskiej
 

 „Wesołe Nutki” zakwalifikowały się do ogólnopolskiego finału i 11.11.2006 r. wystąpiły w Nowohuckim Centrum Kultury przy bardzo wysokiej konkurencji otrzymując cenne wyróżnienie. (Otrzymały parasolki i płyty CD z nagraniem nowych piosenek z podkładami).


Foto 61. Występ finałowy odbył się przy wspaniałej atmosferze na przepięknej scenie NCK

Udzieliły też wywiadu do gazety „TV-Sat Magazyn – styczeń 2007:


Foto 62. wycinek z TV-Sat Magazyn – styczeń 2007 r.

8.12.2006 r. Kolędy i piosenki zimowe -  konkurs 8.XII.2006 r. w MDK w Nowym Targu. Oto wyniki konkursu:

Szlaga Monika z klasy IV zdobyła III miejsce

Jamińska Joanna z kl. I gimnazjum III miejsce

Królczyk Katarzyna z kl. II gimnazjum – wyróżnienie


Foto 62. Po występie – pamiątkowe zdjęcie zespołu  z Ali Al Ani z Nowego Targu

14.01.2007 r. Występ na opłatku Związku Podhalan w remizie OSP w Ochotnicy Górnej. Dziewczyny śpiewały kolędy.

9.02.2007 r. Międzynarodowy Konkurs Piosenki Angielskiej w Miejskim Ośrodku Kultury Nowym Targu. Udział brały „Wesołe Nutki” oraz Magda Niewiadoma. Wykonały po dwie piosenki:


Foto 63. „Wesołe Nutki” – Fernando (MDK – Nowy Targ)

Wesołe Nutki:

1. ABBA - Fernando

2. Destinys Child -Emotions

Niewiadoma Magdalena

3.Take My Breath Away
4. Whitney Houston - I Will Always Love You

„Wesołe Nutki” zdobyły drugie miejsce – otrzymały dyplomy oraz puchar.


Wielka przygoda zespołu z krakowskim piosenkarzem Janem Wojdakiem.

20.02.2007 r. Rozpoczęła się przygoda „Wesołych Nutek” z krakowskim piosenkarzem z zespołu Wawele. Najpierw było spotkanie zespołu z Janem Wojdakiem w naszej szkole. Przyjechał na zaproszenie i dał koncert dla wszystkich uczniów – zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Cała szkoła (podstawowa i gimnazjum) świetnie się bawiła. Udało się też „Wesołym Nutkom” wykonać wspólnie z J. Wojdakiem kilka piosenek. Od tego czasu dziewczęta kilka razy mogły wystąpić na różnych scenach z J. Wojdakiem i zespołem „Wawele”.


Foto 64. „Wesołe Nutki” śpiewają piosenki z Janem Wojdakiem

Foto 65. Atmosfera z piosenkarzem była niesamowita

23 lutego 2007 r. ponownie gościł w naszej szkole zespół „Na szlaku” z Chorzowa oraz katolicki zespół „Trąby Jerycha”. Koncertu wysłuchały zarówno uczniowie gimnazjum jak i szkoły podstawowej. Jak zwykle było to bardzo miłe spotkanie, wymiana poglądów i piosenek z „Wesołymi nutkami”.

 
Foto 66,67. Po lewej zespół „Na Szlaku”, po prawej „Trąby Jerycha”


Foto 68. A tu nasze „Wesołe Nutki”

28.03.2007 r.

Konkurs „Wygraj sukces 12” – eliminacje w Mogilanach. Z naszego zespołu brały udział:

  1. Jamińska Joanna
  2. Franczyk Joanna - wyróżnienie
  3. Niewiadoma Magda - nominacja
  4. Szlaga Monika
  5. Królczyk Paulina
  6. Królczyk Kasia - nominacja
  7. Szlaga Ania

Poziom był bardzo wyrównany i Jury miało trudności w podjęciu decyzji. Niewiadomej Magdzie udało się zdobyć nominację do Nowego Sącz i Joasi Franczyk – wyróżnienie.


Foto 69. Królczyk Paulina w czasie konkursu

Małopolski Festiwal Form Muzycznych w N. Targu 2 kwietnia 2007 r. – eliminacje powiatowe. I znowu brały udział zarówno solistki jak i zespół:

  1. Niewiadoma Magda - wyróżnienie
  2. Szlaga Anna - wyróżnienie
  3. „Wesołe Nutki” – zakwalifikowały się
  4. Jamińska Joanna
  5. Franczyk Joanna - wyróżnienie
  6. Szlaga Monika
  7. Duet Królczyk Katarzyna i Paulina

22 kwietnia 2007 r. Finał Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych - Piekary k/Krakowa: „Wesołe Nutki” za występ otrzymały wyróżnienie (nie było drugich ani trzecich miejsc; były tylko miejsca pierwsze i wyróżnienia)


Foto 70. „Wesołe Nutki” na scenie w auli LO w Piekarach k. Krakowa

Koncert i nagranie drugiej  płyty w Krakowie

18 – 19 maj 2007 r. Dzięki zaproszeniu Jana Wojdaka – znanego krakowskiego piosenkarza w dniu 18 maja 2007 r. doszło do nagrania drugiej płyty audio CD przez zespół wokalny „Wesołe Nutki” z Ochotnicy Górnej. Na drugi dzień - 19 maja dały dwa koncerty w Krakowie na scenie przy „Barbakanie”.

Wszystko zaczęło się od Konkursu „Tęczowe piosenki Jana Wojdaka” w Krakowie w 2006 r., kiedy to „Wesołe Nutki” zostały zauważone przez lidera zespołu „Wawele”. W piątek 18 maja wcześniej wspomniane „Nutki” z Ochotnicy Górnej nagrywały kolejną płytę, tym razem jako chórek.

Rano o godz. 1000 pojawiły się w studio nagrań na ul. Krowoderskiej, w centrum Krakowa. Po wejściu do dobrze wyciszonego wnętrza, po ustawieniu głosów zaczęło się prawdziwe śpiewanie, które nadzorował i prowadził sam Jan Wojdak

 

Foto 71,72. Z lewej strony Jan Wojdak udziela wskazówek, po prawej nagranie w studio

Tytuły piosenek napawają optymizmem. Słuchając ich można było czuć się jak w Grecji. „Intymny czas”, „Kiedy słońce żegna niebo”, „Moja Grecjo” i „Bo to jest miłość” to kolejne utwory, w których będziemy mogli usłyszeć „Wesołe Nutki”. Nagranie chórku do piosenek zajęło prawie cały dzień, z krótką przerwą na obiad i przebiegło w bardzo przyjemnej atmosferze.


Foto 73. W trakcie nagrania J. Wojdak dawał również wskazówki

 Po nagraniach ok. godz. 1800 przyszła chwilą na wymarzoną przerwę i relaks. Parę chwil spędziły na krakowskich błoniach. Spacerując wśród zieleni mogły troszkę odpocząć i nabrać sił przed koncertem zespołu „Wawele”, który miał być w Muzeum Lotnictwa o godz. 2230. Jeszcze chwilka na rynku i oglądanie występu zespołu pochodzącego z Ukrainy, a zaraz potem o godz. 2130 jechały już do Muzeum Lotnictwa (trzeba wspomnieć, że noc z 18 na 19 maja była „nocą muzeów”, czyli wszystkie muzea były otwarte dla ludzi całą noc za darmo). Samoloty w ciemności wyglądają jeszcze masywniej, stwarzały wrażenie potęgi i siły. Ale największym wydarzeniem był koncert zespołu „Wawele”. Wśród samolotów pochodzących z początkowych lat ubiegłego stulecia koncert miał niezwykłą atmosferę. Nocleg w schronisku na błoniach 7.

            Drugi dzień (19 maja) rozpoczął się od śniadania.

 Następnie po krótkim spacerku „Wesołe Nutki” udały się pod Barbakan, gdzie miały dać koncert widowni.


Foto 74. Idziemy plantami w stronę Barbakanu (od lewej: Gosia Kotwica, Jan Wojdak, Stanisław Urbaniak)

Był on zorganizowany przez krakowskie radio „Alfa” przy współpracy ASC-Kraków (Chrysler, Jeep, Dodge) oraz wielu firm turystycznych a honorowy patronat nad całą imprezą sprawował sam prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Na samym początku około godziny 1330 na scenie pojawiły się „Wesołe Nutki”. Śpiewały piosenki Abby i Jana Wojdaka. Licznie zgromadzonej widowni występ bardzo się spodobał. Nie brakowało oklasków. Warto wspomnieć, że ich koncert był relacjonowany na żywo w radiu „Alfa”. Kasia Czepiel udzieliła wywiadu do w/w radia.

Foto 75. Kasia Czepiel udziela wywiadu do radia „Alfa”

Na tym jednak nie zakończyły swojego występu. W między czasie odbył się pokaz mody plażowej, a także pokazano najnowszy model Jeepa, jakim jest Jeep Compass. Nie brakowało konkursów z cennymi nagrodami. Po prezentacji samochodu nadszedł czas na popisy DJ Bolka i zespołu Que Passa Word Music

 

Foto 76,77. Pokaz mody plażowej i prezentacja samochodu Jeep Compass

Uwieńczeniem dnia miał być koncert Jana Wojdaka o godz 2000, który został poprzedzony o godz. 1900 przez występ zespołu „Wesołe Nutki”.

 

Foto 78,79. Koncert przed Barbakanem

Miały na scenie do dyspozycji całą godzinę i zaśpiewały piękne piosenki o górach, takie jak „Wiara” czy „Szczytówka”. Rozdały także swoje płyty osobom, które najlepiej się bawiły, co sprawiło niezwykłą radość wśród publiczności. Po swoim występie i krótkiej chwili na scenie pod Barbakanem pojawił się Jan Wojdak. Jego piosenki jak „Biały latawiec” czy „Kacaraba” sprawiły, że widownia zaczęła się bawić i tańczyć. Takiej atmosfery nie da się opisać, trzeba to przeżyć i być w tym tłumie ludzi, którzy kochają taniec i muzykę.

Foto 80. Wieczorem na scenie pojawił się Jan Wojdak dając wspaniały koncert

Po wszystkim „Wesołe Nutki” wraz z opiekunem Stanisławem Urbaniakiem pojechały do Ochotnicy.

28 maj 2007 r. eliminacje regionalne „Wygraj Sukces” w Nowym Sączu. Udział wzięły (po eliminacjach w Mogilanach): Magdalena Niewiadoma i Kasia Królczyk. Magda Niewiadoma zdobyła wyróżnienie wykonując piosenkę Anny Jantar „Tyle słońca całym mieście”.

Foto 81. Magda Niewiadoma wykonała piosenkę „Tyle słońca w całym mieście”

2 czerwiec 2007 r. występ zespołu w „Rabkolandzie” w Rabce z okazji Dnia Dziecka organizowanego przez posła RP Andrzeja Gut-Mostowego. Oprócz „Wesołych Nutek” wystąpił zespół młodszy ze szkoły podstawowej.

Foto 82. Występ „Wesołych nutek”


Foto 83. Występ zespołu ze szkoły podstawowej

Oto program imprezy w Rabce z Gazety Krakowskiej z dnia 1 czerwca 2007 r.:

Foto 84. Wycinek z Gazety Krakowskiej z programem imprezy

9 czerwca 2007 r. Występ w Krakowie na błoniach z okazji 550-lecia miasta zorganizowany przez Jana Wojdaka. Oczywiście oprócz występu „Wesołych Nutek” było wiele innych atrakcji jak np.: pokaz walk średniowiecznych, czy występy innych zespołów. Występ naszego zespołu jak zwykle był bardzo udany.

 

Foto 85,86. Jan Wojdak robi pamiątkowe zdjęcia naszym dziewczynom – z prawej występ na błoniach krakowskich

Kolejny występ odbył się 23 czerwca 2007 r. w Ochotnicy Dolnej – przed pensjonatem u Jana Barnasia na zakończenie ogólnopolskiego rajdu „Szlakami Obrońców Granic”. Dziewczyny nie tylko śpiewały ale wykonały też układ taneczny, który szczególnie zachwycił zgromadzoną publiczność. Oprócz naszego zespołu wystąpił zespół „Szafir” z Tylmanowej. Była bardzo miła atmosfera i głośne brawa, bisy oraz okrzyki: „Jeździcie z nami….., Jeździcie z nami….”.

Foto 87. Wspaniały występ w Ochotnicy Dolnej przed pensjonatem J. Barnasia

1 lipca 2007 r. na zaproszenie dziekana ks. Marka Mroczka „Wesołe Nutki” występowały na Festynie Misyjnym w Tylmanowej.

15 lipca 2007 r. występ w Ochotnicy Górnej na festynie „Szlakami Gorców” organizowanym przez Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej z Gorczańskim Parkiem Narodowym (młodszy i starszy zespół)

Zmiana nazwy zespołu z „Wesołych Nutek” na zespół „El Bayo”

8 września 2007 r. Kraków ul. Tetmajera – występ na zaproszenie J. Wojdaka z ok. dni Tetmajerowskich w Krakowie. Na prośbę Jana Wojdaka zespół zmienił nazwę na „El Bayo”. Nazwa ta nawet spodobała się dziewczętom i szybko się do niej przyzwyczaiły. Oprócz naszego zespołu „El Bayo” występowała również Gosia Kotwica z piosenkami Jana Wojdaka. Oczywiście występom towarzyszyły inne imprezy i występy; m. in. zwiedzanie „Tetmajerówki” itp.

 

Foto 88,89. Koncert w Krakowie na ul. K. P. Tetmajera 

20 październik 2007 r. – udział w ogólnopolskim konkursie „Tęczowe piosenki J. Wojdaka” – eliminacje w Bieruniu Starym. Udział wzięły: „El Bajo”, K. Królczyk, Ania Szlaga, Joasia Jamińska, Joasia Franczyk. Do finału zakwalifikował się zespół „El Bajo” i Joasia Franczyk.

 

Foto 90,91. Na scenie w Bieruniu Starym (z lewej zespół „El Bayo” z prawej Kasia Królczyk) 

11 listopad 2007 r. - udział w finale ogólnopolskiego konkursu „Tęczowe piosenki J. Wojdaka w NCK w Nowej Hucie. Koncert trwał do późnych godzin wieczornych i jak zwykle wspaniała publiczność i wspaniała atmosfera. Na zakończenie koncertu występ samego Jana Wojdaka.

 

Foto 92,93. Dziewczyny czekają na swój występ, po prawej występ zespołu „El Bayo”

26 grudnia 2007 r. występ „El Bayo” w kościele w Ochotnicy Górnej na dwóch Mszach Św. o godz. 9.00 i 11.00. Dziewczyny śpiewały kolędy: „Lulajże Jezuniu”, „Tobie mały Panie”, „Cicha noc”, „Kolęda dla nieobecnych”, oraz wykonały psalm respnsoryjny.

Foto 94. Przed występem


Foto 95. „El Bayo” wykonuje kolędy w kościele w Ochotnicy Górnej


Koncert z Wawelami w Ostrowcu Świętokrzyskim 

31 grudnia 2007 r. (Sylwestra) – Koncert w Ostrowcu Świętokrzyskim i Annopolu z Wawelami. Koncert zorganizował – jak wcześniej – Jan Wojdak. Atmosfera sylwestrowa była niesamowita przy tłumnie zgromadzonej publiczności i świetnym nastroju. Zespół wykonywał przez pół godziny piosenki zespołu ABBA; na zakończenie układ taneczny. Zdjęcia zespołu ukazały się już na drugi dzień na stronie internetowej miasta wraz z bardzo pozytywną recenzją.

 

Foto 96,97. „El Bayo” na scenie Ostrowca Świętokrzyskiego w noc sylwestrową.


Foto 98. Pamiątkowe i zabawne zdjęcia z Wawelami po kolacji w hotelu „Pod różą”


Foto 99. „Wawele” z naszym zespołem „El Bayo”: od lewej: Magda Niewiadoma, Joasia Jamińska, Paulina Królczyk, Ania Szlaga i na końcu Kasia Królczyk. Pomiędzy Pauliną i Anią – Jan Wojdak


Foto 100. Plakat zapraszający mieszkańców na koncert w Ostrowcu Świętokrzyskim 

Po koncercie w Ostrowcu Świętokrzyskim zespół pojechał do pobliskiego Annopola, gdzie dał koncert na przygotowanej scenie na rynku od godz. 2330 do 100 z 15-minutową przerwą o północy na życzenia, które składał mieszkańcom burmistrz miasta. Po koncercie wspólna zabawa na rynku. W drodze powrotnej zespół spotkał się na kilka minut z J. Wojdakiem w Ostrowcu Świętokrzyskim celem pożegnania. Atmosfera i sylwestrowy nastrój długo pozostaną w pamięci zespołu.

Foto 101. Od godz. 2330 do 100 koncert w Annopolu


Foto 102. – po koncercie zabawa na rynku miasta

 

13 stycznia 2008 r. Występ zespołu na opłatku Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej.

Foto 103. Kolędy i piosenki wykonuje zespół na scenie w WOK w Ochotnicy Górnej

17 stycznia 2008 r. gościł w szkole zespól „Na szlaku” z Chorzowa. Były wspólne śpiewy, rozmowy i wspomnienia.


Foto 104. Pamiątkowe zdjęcie zespołów w naszej szkole (z lewej strony: Stanisław Urbaniak – prowadzący zespół „El Bayo”, z prawej Karol Pielok – prowadzący zespół „Na Szlaku”)

Nasz zespół „El Bayo” otrzymał zaproszenie do Chorzowa na koncert „I znów jesteśmy razem” który ma się odbyć we wrześniu. Wieczorem o godz. 2000 nasz zespół pojechał do pensjonatu „Jurkowski” w Ochotnicy Dolnej na ponowne spotkanie z zespołem „Na szlaku”. Odbył się tam koncert obydwu zespołów dla gości; po czym wspólna zabawa. Było bardzo miło i sympatycznie.


Foto 105. Pamiątkowe zdjęcie obydwu zespołów w pensjonacie „Jurkowski” w Ochotnicy Dolnej

Z okazji uroczystości Dnia Babci i Dziadka 22 stycznia 2008 r. w szkolnej sali gimnastycznej odbył się pokaz „Jasełek” L. Rydla przez szkolne kółko teatralne i oczywiście występ zespołu „El Bayo”. Babcie i dziadkowie z zachwytem oglądali występy.


Foto 106. „El Bayo” występuje dla babci i dziadków

23 stycznia 2008 r. na zakończenie programu „Szkół Jagiellońskich” w naszym gimnazjum w obecności rodziców i władz gminy z wójtem – Kazimierzem Konopką na czele wystąpił szkolny teatrzyk z „Jasełkami” L. Rydla i oczywiście zespół „El Bayo”. Zespół śpiewał kolędy podczas jasełek odgrywanych przez uczniów gimnazjum a na końcu spotkania Paulina Królczyk podziękowała Wójtowi Gminy za wsparcie finansowe, dedykując mu piosenkę „Co ty na to”.


Foto 107. Na podsumowaniu „Szkół Jagiellońskich” – od lewej: Kasia Królczyk, Joasia Jamińska, Magda Niewiadoma i Paulina Królczyk (Ania Szlaga – nieobecna)


Foto 108. Licznie zgromadzeni rodzice i w pierwszym rzędzie od lewej: Zdzisław Błachut (sołtys), Anna Błachut (nauczycielka), Małgorzata Błachut (nauczycielka), Kazimierz Konopka (wójt gminy), Kunegunda Cebula (dyr. gimnazjum), Stanisław Urbaniak (nauczyciel - opiekun zespołu EL BAYO)


6 i 7 marca 2008 r. – Międzynarodowy konkurs piosenki angielskiej w Nowym Targu.

Udział wzięły: Zespół „El Bayo” i duet Joasia Jamińska i Joasia Franczyk.

7 marca – śpiewała solistka Magda Niewiadoma i Monika Szlaga.

Pierwszego miejsca nie przyznano, „El Bayo” zdobył wysokie III miejsceMagda Niewiadoma – wyróżnienie. Należy zaznaczyć, że konkurencja była bardzo duża, zespoły i soliści przyjechali z całej Polski (m. in. Szczecina, Tychów, Krakowa itp.) przesłuchanie trwało 2 dni.

  

Foto 109.110 „El Bayo” prezentuje piosenkę „Gimmi, Gimmi” oraz solistka – Magda Niewiadoma w piosence „I have nothing”


Foto 111. Po występie – pamiątkowe zdjęcie ze swoim nauczycielem St. Urbaniakiem

29 marca 2008 r. – Eliminacje powiatowe Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych w Nowym Targu. Udział brały: Magdalena Niewiadoma, (piosenki: „Ta sama chwila” i „Without you mariah carem”). Monika Szlaga („Who I am”, oraz „No bo ty się boisz myszy”), Joanna Franczyk („Ze mną będziesz” oraz „Uczucia te”), Lidia Chrobak (szkoła podstawowa: „Domowe małe zoo” oraz „Tylko górom”), oraz zespół „El Bayo” („Zaczarowany fortepian i „Nie da rady”). Zespół i solistki: Lidka Chrobak ze szkoły podstawowej i Joanna Franczyk z gimnazjum zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego (ma być 26 kwietnia 2008 r.), zaś Magda Niewiadoma i Monika Szlaga zdobyły wyróżnienia. Z powodu dużej liczby uczestników przesłuchanie trwało przez dwa dni.


Foto 112. Eliminacje powiatowe Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych. Występuje „El Bayo”

 

Foto 113. foto 114. Po lewej stronie Lidka Chrobak, po prawej Joasia Franczyk - solistki


Foto 115. Statuetka – nominacja do finału wojewódzkiego

 

26 kwietnia 2007 r. eliminacje wojewódzkie Małopolskiego Festiwalu form Muzycznych. Zarówno zespół „El Bayo” jak i „Lidka Chrobak” ze szkoły podstawowej zdobyły w swoich kategoriach pierwsze miejsca.

 

Foto 116. Foto 117. Lidka Chrobak śpiewa „Domowe małe zoo” i zespół „El Bayo” „Zaczarowany fortepian”

7 czerwca 2008 r. koncert zespołu „El Bayo” w Ożarowie k. Ostrowca Świętokrzyskiego z okazji „Dni Ożarowa”. Zespół występował na zaproszenie Jana Wojdaka. Po występie dziewczyny z zespołu bawiły się przy koncercie innych zespołów i robiły pamiątkowe zdjęcia

  

Foto118. Foto 119. Koncert w Ożarowie i pamiątkowe zdjęcie z perkusistą zespołu „Wawele.

  

Foto120. Foto 121. Pamiątkowe zdjęcie z J. Wojdakiem i egzotycznym zespołem. 

29 czerwca 2008 r. koncert „El Bayo” w Odrzywowie k. Radomia z okazji 590 rocznicy lokalizacji miasta Odrzywowa.

  

Foto 122. Foto 123. Koncert i pamiątkowe zdjęcie z w Odrzywowie. 

1 lipca 2008 r. Nagranie piosenki „Mój pierwszy lot” do teledysku. Nagranie odbyło się w studio nr 19 – Jerzy Zając w Krakowie przy ul. Krowoderskiej.

 

Foto 124. Foto 125. W studio nagrań w Krakowie przy ul. Krowoderskiej

 

6 lipca 2008 r. występ zespołu na festynie misyjnym w Tylmanowej. Na widowni było ponad 5 tysięcy osób. Występ „EL Bayo” trwał ok. pół godziny i bardzo podobał się publiczności.


Foto 126. „El Bayo” na scenie w Tylmanowej


Foto 127 Publiczność świetnie się bawi przy piosenkach „El Bayo”

12 lipca 2008 r. koncert w miejscowości Osiek k. Połańca.

Koncert odbył się z okazji „Dni Osieka”. Dziewczęta występowały ponad godzinę i występ bardzo się podobał publiczności. Po swoim występie zespół bawił się do godz. 2300 przy koncercie innych zespołów.


Foto 128 Zespół „El Bayo” przygotowuje się do występu


Foto 129 Koncert„El Bayo” na scenie w Osieku.


30 lipca 2008 r. udział zespołu w zdjęciach do teledysku piosenki „Po ślubie” w wykonaniu Danuty Balcer. Zdjęcia wykonywane były w Krakowie w Tyńcu. Paulina Królczyk przebrała się w rolę Pani młodej. Pozostałe dziewczyny z zespołu El Bayo były druhnami. Nagranie trwało od godz. 1500 do 2000. Oto link do teledysku: http://pl.youtube.com/watch?v=GiRSiMLimKo


Foto 130 Nagranie teledysku do piosenki Danuty Balcer


Foto 131 Pamiątkowe zdjęcie z Janem Wojdakiem po nagraniu teledysku


3 sierpnia 2008 r. bardzo udany koncert w Potworowie k. Radomia z okazji święta papryki. Publiczność długo biła brawa i nie obyło się bez bisów. Garderobę dzieliła z zespołem El Bayo Irena Jarocka, która występowała po naszym koncercie. W drodze powrotnej w Busku-Zdroju zespół zrobił sobie również pamiątkowe zdjęcie z Haliną Frąckowiak.


Foto 132 Udany koncert w Potworowie k. Radomia

 

Foto 133, Foto 134 Pamiątkowe zdjęcia z Ireną Jarocką i Haliną Frąckowiak

6 i 19 sierpnia 2008 r. Nagranie teledysku do piosenki Jana Wojdaka „Mój pierwszy lot”. Zdjęcia robiono i nakręcano film w Domu Plastyka na ul. Łobzowskiej, następnie u optyka, oraz w sklepach z ekslusywną odzieżą. Filmowano też zespół na krakowskim rynku. Tutaj szczególne podziękowanie dla wójta gminy Ochotnica Dolna – Kazimierza Konopki za pomoc w realizacji teledysku.

 

Foto 135, 136 Po lewej zdjęcia robi Jan Wojdak, po prawej na scenie w Domu Plastyka w Krakowie

 

Foto 137, 138 Kręcenie filmu do teledysku na krakowskim rynku

Teledysk można oglądać w Internecie na stronie: http://pl.youtube.com/watch?v=52tNAcfDVlU

  

24 sierpnia 2008 r.  koncert w Janikowie koło Kozienic z okazji dożynek powiatowych przy licznie zgromadzonej publiczności. Koncert jak zwykle bardzo się podobał a zespół musiał śpiewać dodatkowo podczas bisów.

 

Foto139 Foto 140 Koncert w Janikowie koło Kozienic

 

Foto 141, 142 Publiczność żywo reagowała podczas koncertu zespołu „El Bayo”


7 września 2008 r. koncert w miejscowości Jastrząb koło Kielc z okazji „Dni Jastrzębia”. Koncert odbył się na scenie obok boiska do piłki plażowej nad pięknym jeziorem. Publiczność jak i pogoda dopisała.


Foto 143. Sprawdzanie mikrofonów przed koncertem


Foto 144. Publiczność na koncercie „El Bayo” 

18 – 20 września 2008 r. warsztaty muzyczne i koncert finałowy zespołów zaproszonych z okazji XIII koncertu wspomnień „I znów jesteśmy razem” w Chorzowie. Zaproszenie przesłał Karol Pielok – opiekun chorzowskiego zespołu „Na Szlaku”, z którym od lat zespół „El Bayo” się przyjaźni. Z naszej Gminy z zespołem zaproszeni byli: Stanisław Urbaniak, Stanisława Urbaniak oraz Agnieszka Zabrzewska – skarbnik Gminy Ochotnica Dolna Noclegi były w hotelu harcerskim w Parku Chorzowskim, zaś warsztaty i koncert finałowy na scenie Domu Kultury „Batory”. Koncert odbył się 20 września przy Sali wypełnionej po brzegi.

           

Foto 145. Plakat koncertu w Chorzowie                Foto 146. Pamiątkowe zdjęcie


Foto 147. Pamiątkowe zdjęcie z zespołem który przygrywał podczas koncertu oraz p. skarbnik gminy Ochotnica Dolna – Agnieszką Zabrzewską i Stanisławą Urbaniak – dyr. szkoły podstawowej w Ochotnicy Górnej


Foto 148.Zespół „El Bayo” na scenie w Chorzowie 

20 września 2008 r. o godz. 1900 koncert w Krakowie na stadionie „Korona” zorganizowanym przez krakowską „Izbę Gospodarczą”. Publiczność stworzyła niesamowicie gorącą atmosferę pomimo złej pogody. Po prostu trudno było się rozstać. Koncert zespól będzie długo i miło wspominał.

 

Foto 149. Foto 150. To już w Krakowie na wieczornym Koncercie na stadionie „Korona”

28 września 2008 r. zespół „El Bayo” udzielił wywiadu w Polskim Radiu Kraków. Była też emisja piosenki „Mój pierwszy lot”. Wywiad wraz z piosenką był powtórzony w „Sygnałach Dnia” Pierwszego Programu Polskiego radia 15 października 2008 r.

31 marca 2009 r. udział zespołu w MDK w Nowym Targu w powiatowych eliminacjach XXII konkursu „Talenty Małopolski”. zespół oczywiście zakwalifikował się do finału wojewódzkiego, który będzie 25 kwietnia 2009 r. w MOK w Olkuszu.

Foto 151. El Bayo podczas konkursu w Nowym Targu

 25 kwietnia 2009 r. w finale wojewódzkim Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych w Olkuszu zespół zdobył wyróżnienie.